היסטוריה

בקיץ 2012 הייתה הפועל תל-אביב נתונה במשבר חמור, כאשר הקשר בין הנהלת המועדון (והבעלים אלי טביב) לאוהדים הגיע לשפל חסר-תקדים ולנתק של ממש. עמותת "האדומים" נרשמה אצל רשם העמותות בתאריך ה-17 ליולי 2012 במטרה אחת; להחזיר לאוהדי הפועל את הקבוצה שלהם בחזרה.

עם העברת זכויות הניהול המועדון לחיים רמון, חתמה איתו העמותה ב-30 ליולי 2012 על הסכם עקרונות לפיו תוכל העמותה לרכוש עד 50% ממניות הקבוצה ולקבל זכות וטו במגוון סוגיות במידה ותגייס סכום של כ-3 מיליון שקלים. עמותת "האדומים" החלה מידית בצירוף חברים חדשים. ההיענות המרשימה של אוהדי הפועל הביאה לכך שבתוך פחות מחצי שנה גייסה העמותה מיליוני שקלים שאפשרו לה בעלות חלקית.

ואכן, ב-15 לנובמבר 2012 נחתם בין הועד המנהל הזמני לבין חיים רמון החוזה הסופי המעניק לעמותת "האדומים" בעלות על 20% ממניות הפועל תל-אביב ושלושה מושבים בדירקטוריון תמורת 2.4 מיליון שקלים שגויסו במלואם על-ידי אוהדי הקבוצה. בכך עשתה הפועל תל-אביב היסטוריה (שוב) בכדורגל הישראלי והפכה לקבוצה הראשונה בתולדותיו שאוהדיה מובילים מהלך שכזה.

עם זאת, המאבק לא הסתיים עם חתימת החוזה. בעונות שלאחר החתימה, אנשיו של רמון לא מילאו את התחייבויותיהם בחוזה, לא הוקם דירקטוריון וההנהלה התאפיינה בחוסר שקיפות. בסוף עונת 14/15, לחץ שהפעילו האוהדים בהובלת עמותת "האדומים" הביא לבסוף את חיים רמון לעזוב את המועדון ללא תמורה כשהוא מפקיד את מושכות הניהול בידי חבר ונציג העמותה בארי בן-זאב.

כיום, לאחר כניסתו של אמיר כבירי למועדון בקיץ 2015 והיציאה לדרך חדשה, מהווה עמותת "האדומים" שותפה בכירה בניהול המועדון, כשהיא מקפידה על ניהול תקין ושקיפות מרבית מול הקהל. העמותה פועלת תמיד לייצג נאמנה את אוהדי הפועל תל-אביב ולהשמיע את קולם בכל תהליכי קבלת ההחלטות בקבוצה המתחדשת.

 

הצטרף לאדומים